Can Dostum-Good Will Hunting

GERÇEKTEN NE İSTİYORUZ?

=== İşte tam bir yapıt…Aslında PSİKOLOJİK bir baş yapıt.

=== Filmin ana fikri aslında “ne istiyoruz?” sorusunu gündeme getiriyor. Gerçekten şu anda bulunduğumuz iş ve okul bizim istediğimiz yerler mi? Kalbimizde yatan istek ne? Bizi harekete geçmeye zorlayan engeller ne? Aslında nerede, kiminle,nasıl ve de niçin yaşamak istiyoruz? Ne olursa olsun tercih yapabiliyor muyuz? Bazı engellere baş koyabiliyor muyuz? O şeyi sadece istediğimiz için mi yapıyoruz? Mutlu olmayı hayal edebiliyor muyuz? Ve en önemlisi hayal etmekle kalmayıp onu tatmak için çaba gösteriyor muyuz? bu gibi soruları sorduruyor bize bu film. Hayatta kimse mükemmel değildir, kimse kusursuz değildir. Önemli olan birbirlerimiz için mükemmel olup olmadığımızdır. Vurgulanan diğer şey ise KORKULARIMIZ . İnsanlardan korkuyoruz bazen. Hakkımızda kötü düşünecekleri için hayallerimizden, eylemlerimizden vazgeçiyoruz. === Oyuncuların hepsi gösterişsiz oynamış. Ama Matt Damon ve Robin Williams tek kelimeyle”döktürmüş”. Özellikle matt damon in serseri rolünü çok beğendim. Çok doğaldı.

=== Olumlu yanlar: İnsanların bilinç altında neler yaşadığını,neler hissettiğini ve de en önemlisi neleri gizlemeye çalıştığını çok iyi yansıtmış. Ben bu şekilde duyguları dile getiren başka bir film izlemedim. Bunun nedeni şu olabilir: Filmin senaristleri matt damon ve ben affleck bu duyguları bizzat yaşamış olabilirler. Ya da filmdeki çok yakından tanıdıkları kişilerdir. Tek kelimeyle sade ve doğal bir eser. V FOR VENDETTA’ dan sonra bana göre en iyi dialog örgüsüne sahip bir film. Bizi düşündürmeye iten sözcükler özenle seçilmiş. Bir de oyuncuların üstün performansları da eklenince daha iyi bir görünüme kavuşmuş.

=== Filmin hemen hemen tüm sahnelerini beğendim. İnanın çok DERİN anlamlar taşıyor bu film… Yeter ki bakan gözlerle değil, GÖREN GÖZLERLE bakalım.

=== En beğendiğim replik, “bana mutluluğun, aşkın ne anlama geldiğini anlatabilirsin; ama ondan aldığın o duyguyu bana tarif edemezsin. Yaşamadığın için bunu anlatamazsın!” Size bu filmi orijinal diliyle izlemenizi tavsiye ediyorum. Şiddetle izleyin diyorum. İzlemeyen çok şey kaybeder. Hayatımda izlediğim filmlerden biri…

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: