Felekten bir Gece-The Hangover

== Film, bekarlığa veda partisinin olumsuz yönleri üzerine kurulmuş. Filmde evlenmek üzere olan karakterimiz bekarlığa veda partisi yapmak ister. Ama bir aksilik olur. Kahramanlarımızdan birinin yaptığı bir hata onları zor duruma düşürür. Sabah uyandıklarında hiçbir şey hatırlamazlar. Hatırlamamalarının sebebi az önce bahsettiğim hatadan kaynaklanıyor. Damadı kaybederler. Onu bulmak için yola koyulurlar ama başlarına her türlü olay gelir. Binbir türlü badire atlatırlar. Badirelerin sebebi normal olağan hatalardan değil, bekarlığa veda gecesinde yaşadıkları olaylardan kaynaklanır. Damadı bulabilmek için hem bu hataları düzeltirler hem de onu bulmaya çalışırlar. Zamana karşı bir yarış başlar. Her bir olay sonraki olayla birleşiktir ve olaylar geliştikçe bulmaca da yavaş yavaş çözülür. Final sahnesinde olayların görsel hali gösterilir ve izleyicinin aklındaki sorularda cevaplanmış olur. Ama bazı görseller biraz fazla müstehcen…

=== Oyunculardan bana göre en iyi performansı Zach Galifianakis gösterdi. Diğer oyuncularda kötü olmasa da fena sayılmayacak bir oyunculuk göstermişler.

=== Filmde eksik gördüğüm yerlerden bir tanesi diyalog örgüsüdür. Diyaloglar çoğu sahnede iyi kurulmamış ve bazı yerlerde gereksiz kullanılmış. Daha iyisi ve daha komiği yapılabilirdi. Diğer eksik nokta, bana göre filmin başındaki flashbacktir. Bu flashback merakı ortadan kaldırmış. Bence bu flashback olmamalıydı. Başka bir eksik nokta, olaylarla ilgili ipucu verirken filmde gelişen olaylarla ilgili fikir sahibi oluyorsunuz. yani sonraki sahnelerde neler olabileceğini önceden kestirebiliyorsunuz tabi dikkatli izlemek şartıyla. Ben açıkçası filmin bazı sahnelerini ve final sahnesini tahmin ettim ve bu tahminim doğru çıktı.

=== Senarist iyi iş çıkarmış. Neden-sonuç ilişkisini kurma becerisini beğendim. Sırlamayı iyi kurmuş.

=== En beğendiğim sahneler Mike tyson un olduğu sahnelerdir.Hele hele havuz sahnesi ve kaplanı arabaya bindirme sahnesi ne çok güldüm.

=== Çok büyük beklenti içerisine girmemek şartı ile izlenebilecek bir film.

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: