Hatırlanacak Bir Anı-A Moment To Remember

ANILAR ASLA SİLİNMEZ, SADECE UNUTULUR

===Filmde, Ye-jin Son(Su-jin) isimli bayan kahramanımız ve Woo-sung Jung(Cheol-su) isimli erkek kahramanımız arasında geçen o müthiş aşk anlatılıyor. Her ne kadar bu durum mutlu bir durum olarak gözükse de acı gerçek filmin sonlarına doğru ortaya çıkıyor. Bayan kahramanımız çok ciddi bir hastalığa yakalanır ve film inanılmaz bir drama dönüşür.

===Erkek kahramanın çabası, inadı ve sabrı takdire şayan. Her şeye rağmen pes etmiyor ve devam ediyor. Ne kadar acı olduğunu bilse de o hala az da olsa umudunu kaybetmiyor. Oysa biz en ufak durumlarda bile pes ediyor ve her şeyi bitiriyoruz. Bu film bence ibret alınmalı küçük sorunlarla ayrılanlara… Sevgi uğruna, sevmek uğruna çaba gösterenler daima kazanır.

===Filmde gördüğüm eksiklik ise hemen hemen filmin tamamında kahramanlarımız ön planda. Birazcık yan olaylara da yer verilse idi daha iyi olabilirdi.

===Olumlu yanlar ise sizi konusuyla alıp götürüyor ve hemen filme odaklanıyorsunuz. Durgun, sade tarzıyla sizi ekrana kilitliyor. Kimileri demiş ki “çok ağır işlenmiş bir film, uykumu getirdi”. Yapmayın ya! Aksiyonlu bir film mi bu? Olması gereken bu zaten.

===Filmin senaristi iyi iş çıkarmış. Gereksiz olaylara yer vermeyerek doğal kalmış. Diyalogların az olması da bir beceridir. Kimi senarist zaman geçirmek için bol bol diyalog yazar. Halbuki görsel yolla anlatmak mümkünse eğer, bunu yapmak gerek. Bu özellik filmi daha iyi yapmış.

===En beğendiğim sahne, erkek kahramanımızın mektubu okuduğu sahne diyebilirim. O sahnede hüzünlenmedim desem kendimi kandırırım sanırım. Gerçekten çok acı bir sahne… Diğer bir sahne ise bayan kahranamızın, erkek kahramanımıza farklı adla seslendiği sahne.

===En beğendiğim replik, “Affetmek..zor değildir. Affetmek sadece, kalbinde sade bir oda bağışlamaktır. Dedem böyle söylerdi… Gerçek bir marangoz kalbinde bir saray yapabilendir. Ama sen yaptığın evde yani sarayında tüm odaları annene ve nefretine vermişsin. Ya sen neredesin? Sense dışarıda titriyorsun… ”

===Asya filmlerine karşı hep ön yargı ile bakmıştım. Çünkü geçmişte izlediğim filmleri, beni pek tatmin etmemişti. Belki de kötü filmlere denk gelmişimdir:) Bu film ise benim için tam bir istisna oldu. Zevkle izledim.

Aşk filmi sevenlere tavsiye edilir.

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

2 responses to “Hatırlanacak Bir Anı-A Moment To Remember”

  1. herhangibiri says :

    üye değiliz diye beğendirtmiyolar ben de beğendm derimm :))

  2. senar1st says :

    Benim yorumumu beğenmek için üye mi oldunuz? Çok müteşekkir oldum 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: