İyi, Kötü Ve Çirkin-The Good, the Bad and the Ugly

KISA ÖZET, ÜÇ KELİME: İYİ, KÖTÜ, ÇİRKİN === Oyuncuların performansları devasa güzellikte idi. Clint Eastwood, Lee Van Cleef, Eli Wallac mükemmel oynamışlar. Ama ben bu üçlünün içinden “çirkin” olanını daha çok sevdim. Diyalogları, jest ve mimikleri çok iyi kullanmış. Bana göre en zor rol bu roldü ve Eli wallach bu rolün hakkını verdi.

=== Senaryo çok iyi işlenmiş. Senarist ve yönetmenin aynı kişi olması bazı filmler için çok büyük bir avantaj getiriyor. Bazı filmlerde senaristin anlatmak istediğini yönetmen anlamayabilir ya da anlatmak istediğini başka bir yolla anlatabilir. Bu filmde senarist ve yönetmenin aynı kişi olması bu gibi sorunların önüne geçmiş. === Filmin finali de etkili idi. Olması gereken oldu. Çirkinin son cümlesi ise gerçekten düşündürücü. “huylu huyundan vazgeçmez” sözü çirkin için tam uygundur. Çevrenizde o tip insanları rahatlıkla görebilirsiniz.

=== Filmin ismi “cuk” oturmuş. İsme bakarak ne olabileceğini kestirebiliyorsunuz. Hayatımızda da rastlamıyor muyuz böyle tiplere? Genel olarak üç insan tipi yok mu?: İYİ KÖTÜ VE ÇİRKİN … Kendi alanında en iyi film olmasının nedeni belki de bu harika genellemesidir.

=== Kırk dört yıl önce çekilmesine rağmen hala sevilen ve el üstünde tutulan bir film. Bana göre sevilmekten de öte bir konumdadır. Yani hayatımda en beğendiğim ilk on film arasına girmiştir. Tozlu raflara girmeyen nadir filmlerden bir tanesi.

=== Western, kovboy filmlerini sevmeyenler bile bu filmi sevmiştir.

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: