Kalbini Dinle-August Rush

MÜZİĞİN RUHU BİRDİR

===Filmde, kendi dallarında yetenekli olan iki kişinin değişik öyküsü anlatılmıştır. Bu iki çift karşılaşması müziğin ruhu meydana gelmiştir. Lakin kader onları ayrı düşürecektir. Onları yeniden biraraya getiren şey ise MÜZİKTİR , yani ORTAK KADERLERİDİR.

===Hayatımızın her evresinde, her yerinde müzik vardır. Arabaların korna sesi, kapı zili sesi, suyun sesi vs. İşte bu filmde de bu tema işlenmiş. Filme göre bazen birbirimizi bir arada tutan müziktir. Ruhumuzu birleştiren müziktir. Müziğin önemi anımsanmayacak kadar büyüktür. Korku filmlerinde korkmamızın sebebi, dram filmlerinde ağlamamızın sebebi, komedi filmlerinde gülmemizin sebebi bazen bir müzikle meydana gelir. Bi’ düşünsenize, çocukların çizgi filmlerine merak duymasının en büyük sebebi müzik değil mi? Dikkati başka yönde olan bir çocuk, çizgifilmden gelen müzikle hemen TV’ ye bakmıyor mu? Filmin verdiği mesaja göre müzik bir hayattır, DİNLEMESİNİ bilene…

===Kimisi şöyle diyebilir: “bir gecede olan karşılaşmayla nasıl birbirlerine aşık olabiliyorlar?” Cevabım basit: “Bazı anlar vardır hayatımızda.Tanımsız, tarifsiz ve içine yıllar aylar sığabilen anlar… Zaman donar kalır, o anlarda. Tüm yaşamımız, o anlara bağlıdır bazen…”

===Oyunculardan en dikkatimi çeken isim Freddie Highmore ( Evan Taylor – ‘august Rush’)dir. Ufaklık yaşına rağmen, boyundan büyük şeyler yapmış. Sempatik hali, masum bakışları ile de içimi ısıttı. Robin Williams ( Maxwell’wizard’ Wallace) ise ufaklıktan sonra en göze batan isim. Hemen hemen tüm filmlerinde ruhuyla oynuyor. Bu filmde de kısa rolüne rağmen sempatik tavırlarıyla kendisine hayran bıraktı.

===Filmde gördüğüm olumlu yönler, müziğiyle sizi alıp götürüyor. Direkt olarak kalbinizle konuşuyor. Flashbacklerin kullanımını da etkili buldum.

===Filmde gördüğüm olumsuz yanlar, giriş bölümünün sıkıcı olması… Bu bölümün ilgiyi toplayamaması. Bazı bölümlerinde 5N+1K kuralını ihlal etmiş.(yani sürükleyicilik)

===En beğendiğim sahne ufaklığın gitarı ilk defa eline aldığı, gitarı trampet gibi kullandığı, Robin Williams’ ı uyandırdığı sahnedir.

===”MÜZİK HER YERDEDİR, TEK YAPMANIZ GEREKEN ONU DİNLEMEK…”

===Müzikten hoşlanan kesime şiddetle tavsiye edilir.

===Hayatımda izlediğim en iyi müzikal. Bana bu filmdeki MÜZİK RUHUNU hissettirdiği için;

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: