Rocky Balboa 6

PES ETMEYİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

=== Rocky filmlerinin en son serisidir. Film önceki Rocky serilerinin devamıdır. Değişen tek bir şay vardır: ZAMAN VE İNSANLAR …

=== Filmin , vermek istediği mesaj inanç, hırs ve de en önemlisi özgüven. Bazen hayatta kendimize güvenmeyiz, işe yaramadığımızı düşünürüz. Rocky de o psikoloji içerisinde. Ama olaylar geliştikçe kendisine güvenmeye başlar . Kendisine güvenmesine rağmen oğlu dahi hiç kimse onun başarabileceğine inanmaz; Ama rocky inandı bir kere… Çevresindeki boş laflara kulak astı ve inandığı şeyi yaptı. Ayıplanma korkusuyla kendini yiyip bitirmedi.

=== Filmde gördüğüm olumlu yanlar: Diyalog örgüsü fevkalade idi. Slvyster stallone gerçekten çok iyi yazmış diyalogları. Bunun haricinde insan psikolojisi iyi incelenmiş ve sahnelere aktarılmış.

=== Filmde eksik gördüğüm tek nokta ise giriş sahnelerinin gereğinden fazla uzun olması ve bir çok sahnenin gereksiz olması.

=== En beğendiğim sahnelerden bir tanesi oğlu ile girdiği sahnedir. Bu sahnede oğlu rocky e verdiği karardan vazgeçmesini söyler ama rocky nin sözleri gerçekten dokundurucudur. Beğendiğim diğer sahne ise komisyon ile arasında geçtiği sahnedir.

=== En beğendiğim replikler:
Kaç darbe alıp hayatta yoluna devam edebiliyorsun?
-İşte kazanmak böyle bir şey…
uzayıp gidiyor.

Fragman

Reklamlar

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: