Erkeklerin klişesi…

Önceki konu bayanlara yönelikti. Şimdi ise erkeklerin en çok yaptığı klişeyi yazacağım.

Bir tane sokakta yürüyen erkek düşünün. Karşı kaldırımdan, diz boyu etek giymiş bir kız geliyor. Havada hafif bir rüzgar esiyor. Bir anda rüzgarın şiddeti artıyor ve kızın eteğini kaldırıyor. Erkek, kızı mayo ile görünce birden “vuuu!”yapıveriyor.

Başka bir sahne düşünün. Atıyorum Bengü’ nün konseri var bir yerde. Bengü de o gün mini etek giyip sahneye öyle çıkmış. Ön sıralarda ise bazı abazan kardeşlerimiz, ellerindeki telefon ve fotoğraf makinesi ile pusuda bekliyor 🙂

İki örnekte de absürdlük durum var. Sokakta, eteği havalanan kızı görünce o tepkiyi veriyorsun da plajda niye vermiyorsun be kardeşim? Yani kızın mayosunu sokakta gördün. Plajda ise bu kıyafetle dolaşan bir sürü bayan var. Eee aynı tepkiyi onlara niye vermiyorsun sorarım sana. Saçma değil mi?
Konser vakti ön sıralara geçmiş, pusuya yatmışsınız. Ne için? Çamaşırı görmek için mi? Git evine, aç bilgisayarını, o şeyleri izle kardeşim. Nedir yani bu kadar uğraş verdiğin şey? Değmez ki… Ünlü olup olmasının ne önemi var ki?

Neler yaptığımızı bazen sorgulamalıyız. Başkaları aynı şeyi yapıyor ve sen de onlar gibi davranıyorsan senin ondan ne farkın kalır?

Umarım bir gün sorgularsınız 😉

Senar1st…

Reklamlar

Etiketler:,

About senar1st

Merhaba değerli okuyucular… Bloğumda hemen hemen her konuda yazı yazarım. Yolda yürürken gördüğüm bir şeyden rahatsızlık duyarsam o konuda tutar yazı yazarım.Ama genel olarak filmler üzerine kişisel yorumlarımı görürsünüz. Yorumlarım film izleyen kitleye göre yazılır. Filmleri izlemeyen okumasın. Yazmak benim için bir zevk. Bu zevkimi de kalemimi kullanarak gideriyorum. Umarım yazılarımı beğenirsiniz. Eleştirmek isteyen varsa da buyrun eleştirsin. Eleştiriye açığım :)

2 responses to “Erkeklerin klişesi…”

  1. Prisoner says :

    Abi aynı durumu tatil dönüşü bir arkadaşıma sormuştum. Arkadaş dönüş yolunda Etekli bir kıza bakarak “Ulan bir esinti olsada şunun ne giydiğini görsek” dedi. Bende aynen şöyle demiştim. “Yuh be oğlum 1 haftadır türlü türlüsünü gördün bıkmadınmı.hala neyin peşindesin.” dedim. Arkadaşın bana cevabı aynen. 🙂 ” Ee abi psikolojik tatile gitme amacımız zaten bunları görmek amacımıza ulaşıyoruz ama yolda görmek işin ekstrası herkes ekstraları sever dimi ama” Tabi bu arkadaştada farklı bir psikoloji olduğunu kabul etmek lazım cevabından ötürü.

    Yani sonuç olarak Haklısın kendimizi sorgulamamız lazım…:)

  2. senar1st says :

    Aynı şeyi hem yolda hem de plajda görüyorsun. fark yok 🙂 yolda görmek daha güzel geliyor insana. çünkü zor olanı bu. kız kapatmış ya orasını burasını… İnsanoğlu zor olanı sever her zaman. Arkadaşın ve diğer erkekler için geçerlidir bu durum.

    Bir örnek verecektim ama fazla müstehcen kaçacağı için vermiyorum. 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: